Zaznacz stronę

Książki, które wciągają od pierwszej strony to temat, który uwielbiają poruszać wszystkie mole książkowe. Znalezienie ciekawych utworów literackich, które będą interesujące i porywające, nie jest jednak prostym zadaniem. Sprawdź więc nasze propozycje i dowiedz się, jakie książki warto mieć na oku. 

Jeśli interesują Cię książki, które wciągają od pierwszej strony, to warto zapoznać się z rekomendacjami innych czytelników. Poznanie ich opinii oraz punktu widzenia sprawi, że znalezienie ciekawych dzieł powinno być o wiele prostsze. 

Książki, które wciągają od pierwszej strony, czyli dlaczego warto przeczytać „Pokonać mur. Wspomnienia”?

Jeżeli interesuje Cię literatura z najwyższej półki, ale nie wiesz, czego szukać, to „Pokonać mur. Wspomnienia” będzie doskonałą pozycją dla Ciebie. Książka ta została napisana przez Marinę Abramović i w mgnieniu oka dostała status bestselleru. Publikacja ta zapiera dech w piersi zarówno młodszych, jak i starszych osób. Jest ona rekomendowana przede wszystkim dla miłośników sztuki, albowiem opowiada o losach ikony performance’u. Jest to życiorys wybitnej artystki, która w drodze na szczyt musiała mierzyć się z autorytarną matką. Książka ta porusza trudne tematy, albowiem jest to także ciekawa opowieść o miłości, która dostarcza wyjątkowych wrażeń wszystkim miłośnikom sztuki. Dzieło to było nominowane do wielu nagród, a jego popularność wynika przede wszystkim z faktu, iż jest ponadczasowe. Opowiada bowiem zarówno o małej dziewczynce, która kochała świat i wszystko dookoła siebie, jak i o dorosłej kobiecie, która w drodze po marzenia musiała mierzyć się z wieloma przeciwnościami losu. Pozycja ta doskonale sprawdzi się u osób w każdym wieku, zatem z pewnością warto mieć ją na uwadze. 

„Pieśń lodu i ognia” – czemu warto znać tę sagę?

Serial „Gra o tron” odniósł olbrzymi sukces, dlatego nikogo nie może dziwić, że saga nawiązująca do wydarzeń z filmu również cieszy się wielką popularnością. „Pieśń lodu i ognia” składa się z ośmiu kolejno wydawanych lektur, które w mgnieniu oka przypadły do gustu wielu miłośnikom wciągających książek. Najbardziej popularna jest oczywiście „Gra o tron”, od której należy zacząć czytanie tej sagi. Wielu fanów ma jednak także „Starcie królów”, „Uczta dla wron” czy „Taniec ze smokami”. Saga ta doskonale sprawdzi się nie tylko u miłośników fantastyki, ale także u ludzi, którzy interesują się tematyką wojen i katastrof ludzkich. Na podstawie sagi „Pieśń lodu i ognia” powstało wiele adaptacji filmowych i ekranowych, a utwory wchodzące w jej skład są uznawane za istny majstersztyk. Jeżeli w orbicie Twoich zainteresowań znajdują się więc książki, które wciągają od pierwszej strony, to seria książek „Pieśń lodu i ognia” będzie świetną opcją. Pamiętaj jednak, że jest ona dość długa, dlatego miej na względzie, że czytanie tego światowego bestselleru zajmie sporo czasu. 

„Przezabawny pies o imieniu Kolka” – idealna książka dla fanów literatury

Jeśli interesują Cię książki o luźnej tematyce, które czyta się szybko, miło i radośnie, to „Przezabawny pies o imieniu Kolka” powinien znaleźć się na Twojej liście książek do przeczytania. Dzieło to zostało wydane przez Wojtka Friedmanna i jest doskonałe nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Miejscem akcji w przypadku tej książki jest Mokotów, a większość wydarzeń koncentruje się wokół codziennego życia na pobliskim podwórku. Do książki tej powinni zajrzeć nie tylko mieszkańcy Warszawy, ale wszystkie osoby, które kochają humor, barwne anegdoty i wyjątkową gwarę. Lektura ta jest relatywnie krótka, dlatego doskonale sprawdzi się u osób, które szukają czegoś na jeden długi wieczór. Przeczytasz ją z zapartym tchem i z pewnością zakochasz się w twórczości Wojtka Friedmanna, który o Warszawie opowiada jak nikt inny. Książka ta stała się inspiracją dla wielu autorów i od momentu jej wydania popularność tego dzieła nie maleje. 

Bestseller dla kobiet, czyli „Lekcje chemii”

Jesteś kobietą uwielbiającą książki, które wciągają od pierwszej strony? Jeżeli chcesz poczytać na temat losów wybitnej kobiety, która udowodniła, że płeć piękna jest w stanie osiągać wybitne sukcesy, to „Lekcje chemii” Bonnie Garmus są idealne dla Ciebie. Książka ta znajduje się w niemal każdym rankingu najlepszych dzieł literackich, albowiem porusza kwestie niesprawiedliwego traktowania kobiet i zwraca uwagę na to, jak wiele zdolnych pań znajduje się w naszym społeczeństwie. „Lekcje chemii” opowiadają o Elizabeth Zott, która początkowo prowadziła standardowe życie, jako gospodyni domowa. Jej wybitny chemiczny talent sprawił jednak, że zmieniła swoje życie o 180 stopni i dostała się do męskoosobowego zespołu naukowców. Pomimo licznych przeciwności losu bohaterka udowadnia, że kobiety są w stanie rywalizować z mężczyznami jak równy z równym, odnosząc imponujące sukcesy. Pozycja ta jest fantastyczna dla wszystkich osób, które uwielbiają motywacyjne książki, pokazujące, jak istotne jest dążenie do celu i radzenie sobie w trudnych czasach. 

Książki, które wciągają od pierwszej strony to naprawdę szeroka kategoria, a listy bestsellerów są bardzo długie. Czytelnicy z pewnością znajdą klasyki literatury, które będą idealne zarówno na majówkę, jak i długi jesienny wieczór. Z naszej strony szczególnie mocno polecamy jednak „Lekcje chemii”, „Pokonać mur. Wspomnienia” oraz „Przezabawnego psa o imieniu Kolka”. Miłośnicy dłuższej lektury mogą natomiast zaciekawić się fascynującą sagą „Pieśń lodu i ognia”, która przyniesie liczne refleksje.