Zaznacz stronę

Wyjątkowy projekt, jakiego jeszcze nie było – audiobook Pismo Święte pozwala cieszyć się poszczególnymi księgami Starego i Nowego Testamentu w postaci wyjątkowego słuchowiska. To propozycja dla tych, którzy chcą słuchać słowa Bożego w atrakcyjnej formie.

Audiobook Pismo Święte – Biblia Tysiąclecia Nowego i Starego Testamentu w wersji audio

Audiobook Pismo Święte, czyli Biblia Audio Superprodukcja to największe słuchowisko radiowe w Europie. Efekt 3-letniej pracy obejmuje pełną wersję Biblii, od Księgi Rodzaju aż po Księgę Objawienia. To ciekawa opcja dla osób pragnących zaznajomić się ze słowem Bożym w przystępnej formie lub mających problem ze wzrokiem. Dowiedz się więcej o tym niezwykłym projekcie!

Czym jest Biblia Audio Superprodukcja?

Tworzenie dźwiękowej wersji najważniejszej chrześcijańskiej Księgi nie było prostą sprawą. Był to ogromny projekt, w który zaangażowano 500 znanych aktorów i 10.000 statystów. Tradycyjna Biblia, na której bazowali twórcy, wydana przez Pallottinum, to aż 73 księgi, podzielone na Nowy i Stary Testament. W rezultacie powstało aż 113 godzin audio, w tym 300 utworów muzycznych. Czy to nie brzmi imponująco?

Reżyserem audiobooka Pismo Święte jest Krzysztof Czeczot. Nagrania realizowano w studiach w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Poznaniu.

Kto wystąpił w dźwiękowym wydaniu Biblii Tysiąclecia?

W wyjątkową inicjatywę, jaką jest audiobook Pismo Święte, zostało zaangażowanych wielu znakomitych aktorów, wśród najważniejszych nazwisk można wymienić m.in. osoby takie jak: Agata Kulesza, Wojciech Malajkat, Jerzy Trela, Janusz Gajos, Anna Dymna, Anna Seniuk, Krystyna Janda, Adam Woronowicz, Małgorzata Kożuchowska, Danuta Stenka, Magdalena Cielecka, Artur Żmijewski, Robert Więckiewicz, Cezary Żak, Krzysztof Globisz oraz Jan Peszek. Rolę narratora objął Miłogost Reczek.

Wszyscy aktorzy, biorący udział w projekcie, włożyli wiele serca i zaangażowania, udzielając głosu swoim postaciom. Dzięki ich pasji i talentowi słuchacze mają szansę w pełni zaangażować się w każdą historię i dużo lepiej zrozumieć emocje i przeżycia bohaterów opowieści, a niekiedy także utożsamić się z ich dylematami i doświadczeniami.

Dlaczego warto poznać Stary i Nowy Testament w wersji audio?

Chcesz wreszcie lepiej poznać Pismo Święte Starego Testamentu, ale jego objętość i forma są dla ciebie zbyt trudne? A może brakuje ci czasu na czytanie, a czujesz, że potrzebujesz kontaktu ze słowem Bożym? Powodów, dla których warto sięgnąć po tę niezwykłą realizację, jest wiele.

Poprzez słuchanie Biblii w ciekawej formie możesz:

 • łatwiej przyswoić słowa zawarte w poszczególnych księgach
 • poznać Biblię w całości w przystępnej formie
 • czytać, nie angażując wzroku
 • zainspirować się do modlitwy i refleksji
 • pogłębić swoją wiarę
 • obcować ze sztuką poprzez słuchanie muzyki i głosów aktorów
 • odkryć nowe fragmenty Księgi i zauważyć więcej szczegółów
 • lepiej zrozumieć wydarzenia biblijne
 • spędzić czas z rodziną, na przykład w niedziele lub święta

Jak przesłuchać audiobook Pismo Święte?

Niepowtarzalnej realizacji treści Nowego i Starego Testamentu możesz słuchać na kilka sposobów:

 • Pobierz aplikację – nowoczesne i wygodne rozwiązanie, dzięki któremu będziesz mieć dostęp do ciekawych opcji, oprócz możliwości dożywotniego słuchania wszystkich nagrań, masz też możliwość pobierania i odtwarzania konkretnych fragmentów czy dodawania własnych zakładek.
 • Kup CD box – najbardziej tradycyjna forma zakupu, eleganckie pudełko zawierające audiobook Pismo Święte świetnie nadaje się na prezent, dobrze prezentuje się też na półce, a płyty są wygodne do odtwarzania na wysokiej klasy sprzęcie w domu.
 • Kup księgi w wersji cyfrowej – jeśli interesują cię poszczególne fragmenty Biblii i lubisz korzystać z plików cyfrowych w formacie mp3, rozważ zakup wybranych części Starego lub Nowego testamentu w formie audiobooka lub ebooka.

Czym jest Biblia Audio Kids?

Chcesz zaznajomić z Biblią również dzieci? Z pewnością ucieszy cię wiadomość, że oprócz tradycyjnej wersji powstały również nagrania skierowane do najmłodszych. Twórcy skorzystali w tym przypadku z dziecięcych głosów, by opowiedzieć biblijne historie w przyjazny i zrozumiały sposób. Na 3 płytach CD lub specjalnym prendrive’ie znajdziesz 90 fragmentów, które możesz włączać swoim dzieciom w domu lub na związanych z tematem lekcjach w szkole.

Audiobook Pismo Święte dzieci to dobry pomysł na prezent z okazji komunii. Można ją również kupić w różnego rodzaju pakietach rodzinnych wraz z pełnym zestawem nagrań dla dorosłych dostępnych na płytach lub w aplikacji.

Biblia liczy sobie tysiące lat i jest ważną częścią naszej kultury i literatury, którą powinien znać każdy wykształcony człowiek, bez względu na poglądy. Teraz wszyscy mamy szansę spojrzeć na nią świeżym okiem, odkrywając na nowo Biblię, dzięki nowoczesnym i profesjonalnym nagraniom. Zatapiając się w świecie tamtych opowieści, możemy pogłębić swoją wiarę, oddać się refleksji i modlitwie lub po prostu czerpać przyjemność ze słuchania tych wyjątkowych adaptacji.