Zaznacz stronę

Krótkie książki do 50 stron znajdują się w orbicie Twoich zainteresowań, lecz nie umiesz znaleźć niczego ciekawego? Jeżeli tak, to zapoznaj się z naszym propozycjami. Dzięki nim znajdziesz idealną lekturę do przeczytania w jeden wieczór. 

Literatura pomimo dynamicznego rozwoju technologicznego nadal cieszy się olbrzymią popularnością. Wiele osób nie lubi jednak bardzo grubych dzieł, których czytanie pochłania sporo czasu. Jeżeli szukasz idealnej książki do przeczytania w około godzinę, to zapoznaj się z naszym zestawieniem, które przedstawia topowe krótkie książki do 50 stron. 

Krótkie książki do 50 stron – dlaczego warto przeczytać książkę „Myszy i ludzie”?

Uwielbiasz krótkie książki, które czyta się miło, szybko i przyjemnie? W takim razie koniecznie zapoznaj się z utworami Johna Steinbecka. Jego dziełem popisowym są „Myszy i ludzie”, czyli książka, którą przeczytasz w zawrotnie szybkim tempie, a z pewnością dostarczy Ci ona wyjątkowych wrażeń. Utwór ten to wyjątkowa opowieść o sile przyjaźni i ludzkich marzeniach. Główną postacią tej książki jest George Milton. Jego wiernym przyjacielem jest Lennie Small, który co rusz sprowadza na nich liczne problemy. Lennie jest przykładem człowieka o umysłowości małego dziecka, który wraz ze swoim przyjacielem szuka sposobu na zarobek . W końcu wpadają na pomysł założenia własnej farmy i hodowania królików. Choć książka ta z pozoru może wyglądać dość prosto, to w praktyce przeczytasz ją jednym tchem. Jest ona idealną opcją dla osób, które lubią krótkie książki do 50 stron, a ponadto uwielbiają potężną dawkę humoru. Losy George’a i Lennie’ego z pewnością dostarczą Ci niezapomnianych wrażeń. 

„Oskar i Pani Róża” – czym cechuje się ten utwór?

„Oskar i Pani Róża” to istny klasyk dla moli książkowych, które kochają krótkie utwory. Główną tematyką tej książki są losy młodego Oskara, który choruje na poważną chorobę i swoje dzieciństwo spędza w szpitalu. W jego życiu kluczową rolę odgrywa tytułowa Pani Róża, która przekazuje mu ważne wartości i uświadamia, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka pełni Bóg. Narrator w tym dziele podkreśla, że początkowo Oskar jest sceptycznie nastawiony do wiary w Boga, ale z biegiem czasu zaprzyjaźnia się z Nim i dostrzega w Nim niewyobrażalną moc. Jego losy są również naznaczone przez pierwszą młodzieńczą miłość, kłótnie z rodzicami i nowe przyjaźnie. Jest to opowieść o przyjaźni, która doskonale sprawdzi się u czytelników lubiących poruszające książki. Jeżeli chcesz rozpocząć lekturę, ale nie umiesz znaleźć niczego godnego uwagi, to „Oskar i Pani Róża” jest doskonałą pozycją dla Ciebie i ciekawą opcją na pierwszy zakup. 

„Koralina” – doskonała książka dla wymagających

Jeżeli szukasz książki w ciekawym formacie, to może to być łatwiejsze niż myślisz. Idealną opcją powinna być dla Ciebie „Koralina”. Jej autorem jest Neil Gaiman, a podstawową domeną tej książki jest to, że od pierwszej do ostatniej strony trzyma w napięciu. Opowiada ona o młodej dziewczynie, która mieszka ze swoimi rodzicami w ogromnym domu. Pewnego razu dziewczyna odkrywa, że jej mieszkanie ma dwadzieścia jeden okien i czternaścioro drzwi. O ile pierwsze trzynaście drzwi otwiera się zwyczajnie, o tyle czternaste pozostają zagadką. Czternaste drzwi do alternatywnej rzeczywistości, w której dziewczynka może przebywać ze swoimi sąsiadami i inną wersją rodziców, sprowadzają na nią wiele przygód. Początkowo widzi w nich same plusy, jednak wkrótce porywają one jej prawdziwych rodzicieli. W efekcie główna bohaterka musi zmierzyć się ze złem i stanąć w poszukiwaniu swoich ukochanych. Jeżeli jesteś fanem thrillerów, to „Koralina” na pewno Cię zaciekawi. 

„Inny niż wszyscy” – wciągająca literatura dla każdego 

Jeżeli krótkie książki do 50 stron znajdują się w orbicie Twoich zainteresowań, to zapoznaj się z lekturą „Inny niż wszyscy”. Zwraca ona uwagę na relacje rówieśnicze w szkołach i podkreśla, jak poważnym problemem jest Zespół Aspergera. Książka ta jest idealną opcją zarówno dla ludzi zmagających się z tą chorobą, jak i dla czytelników, którzy chcą dowiedzieć się, w jaki sposób powinno się traktować osoby z tym schorzeniem. Książka „Inny niż wszyscy” skupia się przede wszystkim na ukazaniu relacji, jaka łączy Dawida oraz Oskara – chłopca chorego na Zespół Aspergera. Jest to jedna z najdoskonalszych książek na rynku i śmiało można zaliczyć ją do najsłynniejszych utworów poruszających problemy medyczne. 

Czytanie to świetny sposób na poszerzanie swoich horyzontów. Jeśli nie lubisz długich utworów, to nie musisz załamywać rąk, ponieważ na rynku jest wiele krótkich lektur, które przeczytasz podczas jednego wieczoru. Z naszej strony szczególnie mocno polecamy Ci takie utwory jak „Myszy i ludzie”, „Oskar i Pani Róża” czy „Koralina”. Niezależnie od tego, czy szukasz książek mających 50, 100 czy 200 stron, na pewno znajdziesz coś dla siebie.